TR
  • TR
  • EN

ÜRETİM

TURKISH MEDİKAL’in üretim anlayışına göre insanları virüs ve bakterilerden korumak amacı ile yapılan bir ürünün bu amaca hizmet edebilmesi için, öncelikli olarak bu ürünün üretimi esnasında virüs ve bakterilerden arındırılmış dezenfektan bir ortamda üretilmesi gerekir.

Günümüzde COVID-19 koronavirüs olarak bilinen salgın, tüm Dünyayı etkisi altına aldı. Ciddi ölümlerle sonuçlanan vakalara üzülerek şahit olmaktayız. Bu bağlamda tüm Devletlerin ve Dünya Sağlık Örgütü DSÖ nün belirttiği hususlar arasında vücut, ortam ve kıyafet temizliği dezenfeksiyonu ve antiseptiği gelmektedir.

TURKISH MEDİKAL olarak sizleri ve sevdiklerinizi virüslerden koruması için üretilecek olan medikal maske ürünlerimizin üretiminde bu anlayışların öncelik olması prensibine karar verilmiştir.

Sizleri ve sevdiklerinizi koruyacak olan medikal maske üretim ortamı, çalışanların sağlık ve hijyen durumları dikkate alınmadan üretilecek maskeler, korucu olmaktan çok taşıyıcı olabilirler.

Son derece önemli olan bu hassas durum dolayısı ile TURKISH MEDİKAL Türkiye de medikal maske üretimi yapan tüm fabrikalar içinde, personelini üretim hattına her girişte ateşini  ölçen, el ve vücut antiseptik ile dezenfekte işlemini  yapan  tek firmadır.

Medikal maske üretim hattına giren her personel,  her giriş yaptığında el antiseptiği, ateş ölçümü ve vücut antiseptik işlemlerine tabı tutulur.  Kimlik Takip Sistemi ile tutulan bu veriler günlük, haftalık ve aylık olarak raporlanır ve sorumlu Doktorumuz  tarafından incelenir.

Medikal maske üretim hattına giren personele temassız olarak el antiseptik işlemi uygulanır. Antiseptik işleminden sonra medikal sensörler vasıtası ile tam otomasyonlu çalışan vücut sıcaklığı ölçüm işlemi yapılır. Vücut sıcaklığı ölçüm işleminden sonra personeli üzerine virüs giderici özel organik solüsyonlarla ıslaklık bırakmadan antiseptik işlemi uygulanır ve dezenfeksiyon işlemi tamamlanır.

Dezenfekte paspas üzerinden geçerek tamamlanan bu işlem sonucunda, personelin verilerinde DSÖ’nün verilerine aykırı bir durum yoksa üretime geçişine izin verilir.

Türkiye de bu hassas standartlarda ve el değmeden medikal maske üretimi yapan tek firma TURKISH MEDİKAL’dir.

STANDART ÜSTÜ ÖZELLİKLERİMİZ

1- VİRÜS TUTUCU ÇİFT  MELTBLOWN KUMAŞ  5 KAT  MASKE

- Dış 1 katman toz ve kül gibi büyük partikülleri yakalamak için 35 GR, esnek ve dokusuz yüzeyli  SPUNBOND kumaştan üretilmiştir. Tehlikeli maddelerin geçişini azaltır.
- Orta 2 katman vürüs, bakteri vb. küçük partikülleri durduran filtre görevi gören  25 gr  MELTBLOWN kumaştır.
- Orta 3 katman cilt dostu ve su geçirmez  20 gr SPUNBOND kumaştır.

- Orta 4 katman vürüs, bakteri vb. küçük partikülleri durduran filtre görevi gören  25 gr  MELTBLOWN kumaştır.
- Dış 5. Katman cilt dostu ve su geçirmez 25 gr SPUNBOND  kumaştır.

2- VİRÜS TUTUCU ÇİFT  MELTBLOWN KUMAŞ  3 KAT  MASKE

- Dış 1 katman toz ve kül gibi büyük partikülleri yakalamak için 30 GR, esnek ve dokusuz yüzeyli  SPUNBOND kumaştan üretilmiştir. Tehlikeli maddelerin geçişini azaltır.
- Orta 2 katman vürüs, bakteri vb. küçük partikülleri durduran filtre görevi gören  25 gr  MELTBLOWN kumaştır.
- Dış 3. Katman cilt dostu ve su geçirmez 25 gr SPUNBOND  kumaştır.

3- LAVANTA KOKUSU

- Maske üzerindeki  kumaşın üretimi, depolanma ve nakliye  koşullarında üzerine çektiği  istenmeyen vekullanıcıların şikayet ettiği  kokuları, antiseptik özelliği olan lavanta yağı ile ortadan kaldırarak, sizlerin rahat nefes alabileceği bir maske ürettik.

4- BUHAR BARİYERİ

- Prof. Mask Türkiye de gözlüklü maske kullanıcılarının şikayeti olan buhar sorununu geliştirmiş olduğu ve patenti kendisine ait olan buhar bariyer ile ortadan kaldıran tek üretici firmadır.

- 1. Dış katmanı piyasa maskelerindeki gibi 19,5 cm yerine 21,5 cm kullanarak, kilitli tel üzerine bir katman kumaş daha ilave ederek, oluşturulan bariyer sayesinde, gözlük kullanıcılarının buhar sorununu % 50 la %0 oranında ortadan kaldırmaktadır.

5- KİLİTLİ  TEL

Maskenin kullanım kolalığısalan en önemli unsuru, burun üzerinde yer alan teldir. Türkiye'de üretilen tüm maskelerde, burun teli, 1 ila 2 cm sağ ve sola kayar şekilde üretilmektedir. Burun ayarlama telinin sağa ve sola kayması, üretimde hızlı üretime imkan vermekte, fakat kullanıcılar açısından ise maskenin burundan sürekli düşmesine neden olduğu için büyük bir risk oluşturmaktadır.

Prof mask Türkiye'de bir ilk olarak, % 50 kapasite kaybına neden olmasına rağmen, burun telini hem sağ hem de sol yönlerinden ultrasonik kaynak  yaparak kilitli olarak üretmektedir.

Prof mask maskelerde burun üzeri teli hiçbir maskede olmayan şekilde her iki yönünden kilitlidir.

© 2020 TURKISH MEDİKAL - Her Hakkı Saklıdır.